lihi forum Staff
Administrator
LIHI

Moderator
LaDyY_cH

Kush ėshtė nė linjė
1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor

Asnjė

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 15 mė Sat Aug 19 2023, 00:35
Meli 1987 - 2007

Gjithmonė do tė jeshė i pa harruar ne zemren time edhe pse nuk je me me mua ne ketė jetė Mel

Te qoftė i lehtė dheu

R.I.P Meli 1987 - 2007

“I am Legend”, filmi mė i shikuar nė Evropė gjatė fundjavės

Tue Jan 29 2008, 04:34 nga LIHI

lihi forum - Portalli 9-i_am_legeng

Filmi “I am Legend” me aktor Will Smith-in ėshtė filmi qė ka fituar mė sė shumti tė holla nė arkat filmike nė Evropė gjatė fundjavės. Filmi amerikan ka lėnė pas tė gjitha prodhimet e tjera kinematografike qė janė shfaqur nė Itali, Angli, Gjermani dhe Francė, duke arritur kėshtu sukses tė madh vetėm nė javėn e parė tė shfaqjes.

Komentet: 0

Britney Spears planifikon tė konvertohet nė myslimane

Tue Jan 29 2008, 04:30 nga LIHI

lihi forum - Portalli 1%20b

Skandalet siē duket nuk kanė tė ndalur pėr Britney Spears-in. Kėngėtarja e famshme amerikane planifikon njė tjetėr befasi. Ajo ka plane konvertohet nė fenė myslimane pasi qė i dashuri i saj, me prejardhje pakistaneze Adnan Ghalbi, qė jeton nė Birmingham tė Anglisė, ėshtė mysliman.

Mediat angleze shkruajnė se paparaci Galbi planifikon ta vjedhė zemrėn e yllit Hollivudian nė mėnyrė qė t’i sigurojė vetes njė pasuri tė madhe. Ai ėshtė munduar qė tė shiste foto nudo tė Britnit, 26- vjeēare dhe tė marrė lėvdata pėr jetėn e tyre seksuale duke thėnė se ajo pėlqen qė ai t’i thotė fjalė tė ndyta asaj nė akcentin e tij britanik, ka raportuar ‘News of the World’. Thuhet se Spears u ka treguar miqve tė saj se sa shumė e dashuron 35- vjeēarin Ghalbi dhe se planifikon tė martohet me tė dhe tė konvertohet nė fenė myslimane. Nė ēastet e saj mė tė ēmendura ajo ka kėrcėnuar se do tė gėnjejė pėr vdekjen e saj, nė mėnyrė qė tė nisė njė jetė tė re nė Pakistan. Familja e Galbit, nė Angli, ka kėrkuar nga ai qė tė heqė dorė nga kėngėtarja. Mėnyra e vetme qė familja ta pranojė lidhjen e tyre duket tė jetė konvertimi i kėngėtares nė njė besimtare myslimane dhe martesa mė pas, sipas rregullave tė kėsaj feje.
Ndėrkohė nė lajmet mė tė fundit pėr kėngėtaren...ishte krijuar kaos jashtė gjykatės sė Los Anxhelosit ku kėngėtarja problematike ishte pėrpjekur por nuk kishte arritur tė hynte pėr tė qenė e pranishme nė seancėn dėgjimore, ku gjykatėsi refuzoi tė anulonte vendimin pėr tė mos i lejuar kėngėtares t’i vizitoi fėmijėt. Tė hėnėn, Spears kishte arritur me disa orė vonesė dhe ishte rrethuar nga fotografėt me tė arritur nė gjykatėn e Los Anxhelosit. Por nė vend se tė drejtohej kah ndėrtesa e gjykatės kur seanca veē po mbahej, me Federline-in tė pranishėm nė gjyq, ajo u kthye nė veturė dhe u largua.
Kevin ka fituar kujdestarinė e plotė tė fėmijėve nė muajin tetor, kur Britney kishte dėshtuar t’i nėnshtrohej testit pėr pėrdorimin e narkotikėve, qė e kishte tė caktuar nga gjykatėsi.


Komentet: 0

Spears e zhveshur “shokon” shitėsit

Tue Jan 29 2008, 04:27 nga LIHI

lihi forum - Portalli Britney%20spears.j

Britney Spears ka tronditur stafin e njė dyqani nė Kaliforni, tė dielėn, me tė dalė nga zhveshtorja tėrėsisht e zhveshur.
Njė ditė pėrpara se njė gjykatės nė Los Anxhelos ka refuzuar tė anuloj vendimin sipas sė cilit Spears-it nuk i lejohet tė shoh fėmijėt njė muaj, kėngėtarja bėri njė skandal nė njė butik. Spears dhe i dashuri i saj i ri, paparaci Adnan Ghalib kishin shkuar nė njė butik me ē’rast Spears kishte marrė njė fustan pėr tė provuar. Ajo kishte hyrė nė zhveshtore por me t’u ri-paraqitur ajo tronditi tė gjithė pasi qė nuk kishte tė veshur as fustanin as rrobat me tė cilat kishte hyrė nė dyqan.
Njė punonjėse e atij butiku i ka deklaruar revistės “Life & Style”: “Kam mbetur pa fjalė. Ajo ishte pėrpara meje tėrėsisht e zhveshur. Iu afrova pėr ta mbulur me njė fustan por ajo mė tha tė largohem”. . dėshmitarėt thonė se Spears dhe Ghalib kanė kaluar 30 minuta nė njė dhomė tė butikut pėrpara se tė largoheshin.
"Nuk kuptoja asgjė ēfarė ajo thoshte, ajo fliste nė aksentin britanik. Doja ta ndihmoja pėr ajo u sjell aq keq sa qė e lash vetėm " ka deklaruar njė tjetėr dėshmitar.
Kjo skenė bizare ndodhi gjatė vikendit kur Spears ishte parė me tė dashurin e ri, e veshur me njėrin prej fustaneve qė kishte veshur ku ishte martuar me Kevin Federline, mė 2004.


Komentet: 0

Ellen Page ndihet e nderuar per nominim per Oscar

Tue Jan 29 2008, 04:22 nga LIHI

Aktorja 20 vjeēare Ellen Page ka thėnė tė ndihet e nderuar pėr nominimin e saj me Oskar

lihi forum - Portalli 1-%20ellen

Njė komedi qė flet pėr shtatzėnėsinė nė moshė tė re ėshtė nominuar nė katėr kategori tė shpėrblimeve prestigjioze Oskar. Aktorja Ellen Page ėshtė nominuar pėr shpėrblimin “Aktorja mė e mirė”. 20-vjeēarja ėshtė nominuar krahas aktoreve tė tilla si: Cate Blanchett pėr rolin e saj nė filmin "Elizabeth: The Golden Age", Julie Christie pėr "Away From Her", Marion Cotillard pėr "La Vie en Rose" dhe Laura Linney pėr rolin e saj nė filmin "The Savages". Filmi “Juno” ėshtė kandiduar pėr 4 prej shpėrblimeve kryesore “Aktorja mė e mirė”, “Skenari mė i mirė”, “Regjisori mė i mirė” dhe “Filmi mė i mirė”.
Page ishte duke udhėtuar nga Parisi pėr nė Londėr kur kishte dėgjuar lajmin se ishte nominuar me Oskar.
"Jam vėrtet mirėnjohėse pėr kėtė nderim qė mė ėshtė bėrė. Ndihem e nderuar qė jam nė mesin e aktorėve tė nominuar me oskar, pėr tė cilėt kam shumė respekt dhe i admiroj. Jam shumė e lumtur pėr skenaristin dhe regjisorin dhe pėr tė gjithė ata qė janė pėrfshirė nė film, ngase tė gjithė kanė punuar me shumė zemėr dhe pėrgjegjėsi", ka thėnė Page.
Derisa ceremonia e shpėrblimeve “Globi i Artė” ishte viktimė e grevės sė skenaristėve amerikanė, organizatorėt e shpėrblimeve akademike premtojnė se ngjarja e shkurtit do tė mbahet.
Aktorja e re ka thėnė se i pėrkrah skenaristėt. Por, pranon se do tė ishte zhgėnjyer po tė mos mundte tė shkonte nė ngjarjen mė tė rėndėsishme tė vitit pėr industrinė filmike.
"Do tė gėnjeja po tė thosha jo... natyrisht se do tė doja tė shkoja nė ceremoninė e oskarėve, por nėse diēka ndodh dhe nuk shkoj, atėherė nuk do tė ishte fundi i botės. Shumė persona janė ndikuar nga greva edhe mė keq se unė, shpresoj se do tė rregullohet kjo situatė dhe tė harrohet e tėra" ėshtė shprehur aktorja.
Nominimi i Page-it me Oskar do tė thotė se atė e prej njė e ardhme mė e mirė. E pyetur se si ballafaqohet me presionin e tė qenit njė yll i ri nė skenėn e Hollywood-it, ajo tha se pėrpiqet tė qėndrojė me realitetin:
"Pėrpiqem t’i shoh gjėrat me perspektivė, por nuk mendoj se jam e veēantė vetėm pse jam aktore. E bėj kėtė, sepse vėrtet dua ta bėj.
Pasi ndodhi kjo ndihem mirė, jam mirėnjohėse, mbase kjo do tė thotė se duhet tė angazhohem nė mė shumė filma".
Ceremonia e ndarjes sė shpėrblimeve Oskar do tė mbahet mė 24 shkurt nė Hollywood.


Komentet: 0

Etno Engjujt realizojnė video-klipin e ri

Tue Jan 29 2008, 04:18 nga LIHI

lihi forum - Portalli Etno%20Engjujt

Rep grupi kosovar “Etno Engjujt” ka realizuar video-projektin mė tė ri “All night”. Kėnga ėshtė pjesė e albumit tė fundit tė grupit “10-she”, me tė cilin ai ka shėnuar 10 vjetorin e formimit, vjet. Muzika dhe teksti i kėngės janė realizuar nga anėtarėt e grupit “Etno Engjujt” tė cilėt kėtė radhė kanė zgjedhur tė bashkėpunojnė me rep-grupin K-OS, Lyrical Son dhe vokalistin e daullexhiun e grupit NRG, Besnik Ēaka. Video-klipi “All night” ėshtė realizuar nga produksioni kosovar “Pulla”.

Komentet: 0

Tema Fundit
» Sa vet i keni Online per momentin...!!!
lihi forum - Portalli Icon_minitimeTue Aug 05 2008, 18:29 nga Muja

» 04.02.2008 - 2 Kėngė
lihi forum - Portalli Icon_minitimeMon Feb 04 2008, 04:09 nga LIHI

» 02.02.2008 - Shpat Kasapi - Sonte do te pi
lihi forum - Portalli Icon_minitimeSat Feb 02 2008, 18:15 nga LIHI

» 01.02.2008 - Meda - Ti mos qajė
lihi forum - Portalli Icon_minitimeSat Feb 02 2008, 18:14 nga LIHI

» Kaltrima Selimi - Auto Stop
lihi forum - Portalli Icon_minitimeWed Jan 30 2008, 05:58 nga LIHI

Sondazh

A ju pelqen lihi forum

lihi forum - Portalli Vote_lcap100%lihi forum - Portalli Vote_rcap 100% [ 5 ]
lihi forum - Portalli Vote_lcap0%lihi forum - Portalli Vote_rcap 0% [ 0 ]
lihi forum - Portalli Vote_lcap0%lihi forum - Portalli Vote_rcap 0% [ 0 ]
lihi forum - Portalli Vote_lcap0%lihi forum - Portalli Vote_rcap 0% [ 0 ]
lihi forum - Portalli Vote_lcap0%lihi forum - Portalli Vote_rcap 0% [ 0 ]
lihi forum - Portalli Vote_lcap0%lihi forum - Portalli Vote_rcap 0% [ 0 ]

Totali i votave : 5

Statistikat
Forumi ka 17 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Virusi-V

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 253 artikuj v 175 temat
Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search