lihi forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rregullat e Forumit ...

Shko poshtė

Rregullat e Forumit ... Empty Rregullat e Forumit ...

Mesazh nga LIHI Tue May 29 2007, 18:00

Pershendetje te dashur anetare,

Me poshte do te gjeni rregulloren e lihi forum, mosrespektimi i te ciles do te ēoje ne paralajmerimin dhe me pas ne perjashtimin tuaj. Rregullorja permban disa pika, respektimi i te cilave do te evitonte konfliktet dhe mosmarreveshjet mes antareve te forumit.


1. Postimet ne lihi forum duhet te jene ne gjuhen shqipe, pervec rasteve te vecanta si citime, tekste kengesh, etj.
2. Postimet tuaja behen publike ne momentin qe ju i shrkuani ato ne lihi forum, dhe lihi forum nuk mban pergjegjesi per keqperdorimin e postimit tuaj nga pale te treta.
3. Cdo postim duhet t’i permbahet temes perkatese, dhe cdo teme e re duhet te jete ne forumin perkates. Ne rast te kundert postimet do te editohen ose fshihen.
4. Te evitohet dublikimi i temave. Perpara se te hapni nje teme te re, kontrolloni nese nje teme e ngjashme eshte hapur me pare nga dikush tjeter.
5. Ndalohet perdorimi i fjalorit banal dhe ofendues. Thyerja e ketij rregulli do te sjelle paralajmerimin tuaj per perjashtim nga lihi forum.
6. Postimet me permbajtje raciste, ofendime krahinore ose fetare jane rreptesisht te ndaluara. Shkrime te tilla mund te ēojne ne perjashtimin tuaj pa paralajmerim.
7. Postimet qe permbajne materiale pornografike (foto, tekte ose lidhje me faqe te tilla) do te fshihen, dhe autori i tyre do te perjashtohet pa paralajmerim.
8. Reklamimi i websiteve te tjera, me qellim komercial eshte i ndaluar.
9. Stafi drejtues i lihi forum nuk mban asnje pergjegjesi per temat e hapura nga anetaret e tij, por do te nderhyje sa me shpejt kur keto tema jane ne kundershtim me rregullat.
10. Moderatoret kane te drejte te modifikojne apo fshijne ēdo postim qe ata e shohin te arsyeshem. Nese mendoni se postimi juaj eshte fshire apo modifikuar pa te drejte, duhet te ankoheni tek administratori. Ne rast te kundert, nese sulmoni direkt nje moderator, do te perjashtoheni pa paralajmerim.
11. Rregullat e mesiperme mund te ndryshohen ne ēdo ēast nga stafi i lihi forum, prandaj jeni te lutur te lexoni here pas here kete rregullore.


Ju urojme te kaloni nje kohe te kendeshme ne forumin tonė.
LIHI
LIHI
100% DeQaNaLi
100% DeQaNaLi

Male
Numri i postimeve : 133
Age : 36
Vendndodhja : Restovicė, Deēanė, Zürich
Registration date : 09/05/2007

http://www.lihi.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Rregullat e Forumit ... Empty Re: Rregullat e Forumit ...

Mesazh nga LIHI Sat Jun 09 2007, 19:44

• Nuk lejohet krijimi i mė shumė se njė llogarieje nė kėt forum.
• Gjithė postimet duhet tė jenė brėnda temės pėrkatėse.
• Gjithė postimet nė forum duhet tė jenė nė gjuhėn Shqipe perveē se aty ku ėshtė per gjuhė te huaja.
• Mos postoni nė emėr tė dikujt tjetėr ose o paraqesni si ai. Llogaria juaj do tė fshihet nė rast se vihet re njė gjė e tillė.
• Mos diskutoni aktivite tė paligjėshme.
• Para se tė postoni diēka, ju lutemi tė kėrkoni nė forum se mos ėshtė diskutuar me parė problemi juaj. Pėr kėtė qėllim ju lutem pėrdorni Search...
• Sigurohuni qė keni lexuar gjithė postimet qė kanė tė bėjnė me temėn ku do jepni pėrgjigje pėrpara se tė pėrgjigjeni ju vete asaj.
• Pėrdorni fjalėt tuaja nė pėrgjigje. Nėse doni tė pėrdorni fjalėt e dikujt tjetėr nė pėrgjigjen tuaj, citojeni atė duke pėrmendur edhe burimin.
• Nė mesazhin qė do tė shkruani gjeni njė subjekt tė pėrshatshem. Pėrpiquni tė sqaroni problemin tuaj nė subjektin e postimit tuaj tė ndėrthurur me mesazhin ne vetvete. Pėrpiquni tė jeni sa mė i kuptueshėm nė ato qė thoni. Mos pėrdorni vetėm gėrma tė mėdha dhe mos u pėrpiqni tė tėrhiqni vėmėndjen me shprehje tė ndryshme qė nuk kanė tė bejnė me postimin tuaj. Njė shėmbull i njė subjekti tė keq eshtė ‘NDIHME’.
• Kur kėrkoni ndihmė ju lutem pėrfshini sa mė tepėr informacion qė tė mundeni. Kėtu mund tė pėrfshihen logs dhe command line output. Asnjė njeri nuk mund t’ju ndihmojė ju nė rast se nuk ka informacion tė mjaftueshėm.
• Falenderoni ata qė ju ndihmojnė. Bėrja e ditur e njė post qė ju ndihmojė jo vetėm ėshtė vlerėsim pėr personin qė ju ndihmoi, por mund tė ndihmojnė edhe tė tjerė me tė njėjtin problem. Tė gjithė ata qė kanė gjetur pėrgjigje nė kėtė forum dhe janė ndihmuar nga tė tjerėt ftohen tė marrin pjesė nė kėtė forum dhe t’ju pėrgjigjen pyetjeve tė ndryshme pėr tė ndihmuar tė tjerė ose tė bėjnė njė donacion nė kėtė projekt.
• Mos vini link nė drejtim tė siteve pornografike ose siteve qe mund tė kenė materiale qė konsiderohen ofenduese pėr tė tjerėt. Ēdo postim me pėrmbajtje tė tillė do tė fshihet dhe pėrdoruesit do t’i ēohet njė paralajmerim.

Signatures:
• Duhet tė krijohen tek profili juaj (link nė krye, nė krah tė logout), dhe jo tė shtohen manualidht nė tekst.
• NUK duhet tė pėrmbajnė asnjė image.
• Nuk duhet tė pėrfshijnė ēmime, oferta, detaje tė produktit.
• Mund tė pėrmbaj maximumi deri nė 2 smilies ose njė smiley tė animuar.
• Mund tė ketė dy link tė klikueshėm. URL's or mailto:
• Lejohen vetėm exact URL's dhe nuk lejohen URL si nė shėmbullin qė vijon < a href="www.domain.com">LOOK HERE
• Mund tė pėrfshijė 2 ngjyra. Ngjyra e linkut caktohet nga forumi kėshtu qė nuk numėrohet si ngjyrė.
• Fonti maximal nuk mund tė tejkalojė atė normal.
• Duhet tė jetė maksimumi katėr lines nė rezolucion 1024.
• Nuk duhet tė ketė links nė post tė tjera.
• Firma juaj ėshtė e juaja, nuk ėshtė pėr t’u shitur ose pėr t’u dhėnė me qira.
• Ndalohet pėrdorimi i firmės ose avatrėve ofendues.
• Rezervojmė tė drejtėn t’ju kėrkojmė tė ndryshoni dhe/ose tė hiqni firmėn tuaj ose avatar nė ēdo moment, pėr ēfarėdo lloj arėsyeje.
LIHI
LIHI
100% DeQaNaLi
100% DeQaNaLi

Male
Numri i postimeve : 133
Age : 36
Vendndodhja : Restovicė, Deēanė, Zürich
Registration date : 09/05/2007

http://www.lihi.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi