lihi forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alonso do te largohet nga McLaren

Shko poshtė

Alonso do te largohet nga McLaren Empty Alonso do te largohet nga McLaren

Mesazh nga LIHI Thu Aug 09 2007, 21:21

McLaren i ka zgjedhur, do largohet Alonso

Ron Denis ka arritur nė njė pikė sa nuk po arrin tė pėrballojė situatėn qė kanė krijuar dy pilotėt e tij "

I dashur Fernando, nuk po duroj dot mė, nėse do tė largohesh nė fund tė sezonit, je i lirė." Sigurisht qė kėto nuk janė fjalėt qė Ron Denis i ka thėnė Alonsos, por gazeta britanike "Times", shkruan se gjithēka ėshtė marrė nga persona shumė tė brendshėm tė skuadrės dhe qė sipas tyre ideja e bisedės mes numrit 1 tė McLaren it dhe pilotit spanjoll ka qenė pikėrisht kjo. "Nė bazė tė informacionit qė kemi ne, shkruan gazeta angleze dhe nė tė cilat me tė mėdha thuhet (se janė tė sigurta), ėshtė thėnė se Alonso mund tė largohet nga McLaren it, pasi ata janė tė lodhur nga sjellja e tij. Nė mėnyrė tė veēantė Ron Denisit i ka ardhur nė "majė tė hundės" si nga Alonso ashtu edhe nga Hamilton." Nė tė vėrtetė gjendja e skuadrės McLaren u duk qartė nė garėn e Hungarisė. Vetė Ron Denis, edhe pse arriti ta fitonte atė garė, nė deklaratat e tij thuajse pranoi se brenda skuadrės gjėrat janė pėrēarė.

Nga njėra anė ėshtė ironia e spanjollit dhe nga ana tjetėr rebelimi i Ljuis Hamilton. Nė tė vėrtetė ky i fundit ėshtė pilot qė skuadra McLaren Mercedes e ka "rritur" vetė dha tashmė po tregon se ėshtė nė ato nivele pėr tė fituar gara dhe ndoshta pėr tė fituar titullin kampion qė nė vitin e debutimit nė Formulėn 1. Sjellja e Hamiltonit mė pas solli njė ftohje akoma mė shumė tė klimės nė skuadrėn McLaren, e cila pret me padurim vendimin qė do tė dalė nga historia e spiunazhit. Gjendja ėshtė pėrēarė aq shumė sa nė garėn e shkuar, gjysma e skuadrės nuk fliste mė me Ljuis Hamilton. Pėr kėtė arsye filluan tė qarkullonin edhe fjalė sipas tė cilave marrėdhėniet midis 22 vjeēarit britanik dhe skuadrės sė tij po shkonin drejt divorcit. Njė ditė mė parė gazeta angleze "Times" nxori lajmin se Ferrari ishte gati tė ofronte 35 milionė euro pėr Ljuis Hamilton (lajmi u pėrgėnjeshtrua nga Zhan Todt). Sipas kėsaj gazete, ka qenė FIAT i ai qė ka urdhėruar qė tė merret ai pilot i cili gjithmonė e mė shpesh konsiderohet si Majkėll Shumakeri i sė ardhmes. "E vėrteta ėshtė se Denis nuk mund ta lėrė tė largohet atė pilot dhe aq mė shumė tė kalojė te Ferrari, me tė cilėn do tė pėrballet nė gjyq. Por me sa duket "polemikat" qė hapi Hamitlon nė garėn e Hungarisė ia kanė ulur ēmimin. Duket se McLaren it mjafton t'i kthehen pikėt pėr konstruktorė qė humbi nė garėn e kaluar pėr t'i ulur ndjeshėm ēmimin.

Gjithashtu edhe ata qė duan tė largohen, mund ta bėjnė. Alonso pas garės sė Hungarisė gati sa nuk e tha hapur se ēfarė kishte ndėrmend tė bėnte. Spanjolli ende nuk e ka kuptuar se pėrse skuadra e mbajti aq shumė nė bokse gjatė provave dhe pėrse vendosėn ta fusnin nė pistė pėr tė regjistruar vetėm njė xhiro tė shpejtė me gomat tė forta dhe tė pėrdorura. I vetmi shpjegim duket se ėshtė favorizimi i Ljuisit. Pėr tė ishte gati kompleti i gomave tė buta dhe tė reja. Kushdo qė tė fitojė ose tė humbasė kampionatin, Alonso do tė largohet edhe pse kontrata e tij skadon nė vitin 2009 tė, pėr njė shumė prej 20 milionė euro nė vit. Pėr tė rigjetur vendin e tij, Alonso duket se ėshtė gati tė pranojė edhe njė ulje tė pagės, pėr pjesėn tjetėr do tė merren avokatėt.
LIHI
LIHI
100% DeQaNaLi
100% DeQaNaLi

Male
Numri i postimeve : 133
Age : 36
Vendndodhja : Restovicė, Deēanė, Zürich
Registration date : 09/05/2007

http://www.lihi.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi